28.03.2019.poliovashkola 3

 

28.03.19 р. Співробітники Асканійської ДСДС пройшли навчання та отримали сертифікати учасників Польової школи фермера «Грунтозберігаючі технології у землеробстві». Даний захід проведений в рамках проекту «Інтегроване управління природними ресурсами деградованих земель лісостепової та степової зон України» - спільна ініціатива Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) та Глобального екологічного фонду (ГЕФ).

Захід складався із теоретичних та практичних занять. В ході теоретичної частини були заслуханідоповіді провідних науковців: Стан та особливості агрометеорологічних умов осінньо-зимового періоду 2019 року в Херсонській області. Сайдак Роман Васильович, канд. с.-г. наук Інститут водних проблем та меліорації (ІВПіМ); Проблеми вітрової ерозії та переущільнення ґрунту. Способи протистояння.Коляда Валерій Петрович, канд. с.-г. наук,Завідувач лабораторіїохорони ґрунтів від ерозії   Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О.Н. Соколовського; Проблеми перехідного періоду на технологію No-till. Використання падалиці і зимуючих бур’янів в якості покривних культур. Косолап Микола, кандидат с.г. наук, доцент кафедри землеробства та гербології НУБіП.

 

28.03.2019.poliovashkola 7

 

Практична частина тренінгу була проведена на полях ДП ДГ «Великий Клин», ФГ «Теллус-Юг» де керівник господарства Андрій Миколайович Щедрінов, людина яка повністю віддана своїй справі, вчить інших та невпинно продовжує вчитися новому і корисному сам, продемонстрував роботу борони вертикального обробітку ґрунту Salford, сівалку Агро-Союз FM 3090 (суцільного посіву) та сівалку GaspardoMarisa (широкорядна).

 

 28.03.2019.poliovashkola 4

 

28.03.2019.poliovashkola 5

 

28.03.2019.poliovashkola 6

 

 

Основними темами для обговорення і демонстрації були:

 

      • Проблеми перехідного періоду на технологію No-till, зокрема проблема відсутності достатнього покриву ґрунту рослинними рештками.
      • Вертикальний обробіток ґрунту.
      • Огляд полів під озимою пшеницею, ріпаком, гірчицею, льоном, соняшником. Поля на різних стадіях переходу на No-till, зі своїми досягненнями та проблемами.

 

Щиро дкуєм всім учасникам Конференції загрунтовні доповіді, обмін думками та цінні поради!

 

28.03.2019.poliovashkola 1

 

28.03.2019.poliovashkola 2